Google Classroom
GeoGebraGeoGebra Classroom

Годинник

Міжпредметні зв'язки: геометрія-алгебра-математика-фізика Опис: За основу моделі було взято принцип дії механічного годинника ( годинник, для роботи якого використовується маятник, гирьове або пружинне джерело енергії. Як коливальна система використовується маятниковий або балансовий регулятор). Опрацювання моделі: Попрацюйте з даною моделлю. Змінюйте положення повзунків, спостерігайте за змінами стрілок на годиннику та показниками градусної міри кутів. У поле вводу "час" можете вводити власні данні, за потреби, та одразу переглядати значення градусної міри кутів. За потреби скористайтесь кнопкою запуску анімації.

Міжпредметні завдання:

1. Визначіть градусну міру кутів утворених стрілками годинника.

Image

2. Дайте відповіді на запитання. - Чому дорівнює кут, градусна міра якого становить 3/5 прямого кута? - Прямий кут становить 5/6 деякого кута. Знайдіть цей кут. - Скільки відсотків становить кут в 45 градусів від розгорнутого кута?

3. Розв’яжіть задачі.          -Токар робить 5 деталей в годину. Йому потрібно зробити 20 деталей. За якийсь час він виконає цю роботу? - Віра і Лера дізналися, що у Саші - день народження. І відразу ж стали набирати СМС-ки! Взагалі-то, Віра вміє набирати 24 слова за 4 хвилини, а Лера - 35 слів за 7 хвилин. Віра набрала привітання з 30 теплих слів, А Лера - з 20. Чиє привітання Саша отримає першим?

4. Виразіть у метрах за секунду швидкості: 1) 7,2 км/год ;  2) 3600 см/хв;  3) 6 м/хв; 4) 36 дм/год.

5. Відстань між двома кілометровими стовпами потяг проїхавза 10 с. Виразіть швидкість потяга в кілометрах за годину.

6. Знайдіть та випишіть інформацію про перший механічний винахід; автора винаходу механічного годинника; про всі види годинників, їх характеристики.